Fotona 4D


 Opis zabiegu FOTONA 4D

Fotona 4D® jest innowacyjnym zabiegiem bądącym wynikiem połączenia olbrzymiej wiedzy technicznej i medycznej ze szczególnym uwzględnieniem reakcji tkanek na działanie różnych prmomieni laserowych. Innowacyjność metody polega na nowatorskim podejściu do wykorzystania lasera Nd:YAG i Er:YAG zupełnie inaczej niż dotychczas. Różnorodność ustawień i potencjał wiedzy technicznej dały narzędzie, które w rękach doświadczonego lekarza może dać rezultat bliski działaniom inwazyjnym. Poprawa owalu twarzy, zagęszczenie skóry, likwidacja niedoskonałości, wygładzenie skóry, wyrównanie kolorytu, zwiększenie elastyczności i napięcia skóry.

 Co robi laser Fotona?

Zabieg podzielony jest na cztery etapy: 1. Endolifting, zabieg przeprowadzony od wewnątrz jamy ustnej. Nowatorska, nieablacyjna moc lasera Er:YAG w trybie SMOOTH®skierowana na błonę śluzową policzków i tkanek wewnątrz jamy ustnej a szczególnie mięśnie twarzy skutkuje skręceniem włokien kolagenowych, zmniejszeniem objętości i natychmiastową poprawą napięcia tkanek. Efekt napięcia tkanek od wewnątrz wpływa na całokształt, w tym zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych, uniesienie policzków, zmniejszenie tzw. “chomików” i daje wstęp do poprawy jakości tkanek uzyskiwanego w kolejnych, już zewnętrznych etapach procedury. 2. FRAC3® – Laser Nd:YAG, dla którego skóra jest przeźroczysta skupia swoją moc ultrakrótkich impulsów na niedoskonałościach skóry: przebarwieniach, zbędnych mieszkach włosowych, uszkodzeniach wewnątrz skóry, powierzchownie położonych naczynkach etc. Niszczenie wszelkich problemów na całej głębokości skóry daje szansę na naprawienie wielu probelmów w czasie tej części zabiegu. Istotnie ulegają zmniejszeniu płytkie zmarszczki. Etap ten wykonywany jest z użyciem skanera, co istotnie przyspiesza i daje najlepszą jakość przez równomierne rozłożenie energii lasera. 3. Kolejnym etapem jest podgrzanie skóry w celu skrócenia włókien kolagenowych od zewnątrz z użyciem nieablacyjnego długoimpulsowego lasera neodymowego w trybie PIANO®. Także wykorystywany skaner daje równomierne podgrzanie tkanek i natychmiastowy efekt poprawy napięcia tkanek. Termolifting na głębokości do 6 mm daje uzupełnienie pierwszego etapu. 4. Ostatnim etapem jest wykorzystanie ablacyjnego lasera erbowego i równomierny peeling całej twarzy z wykorzystaniem technologii SupErficial™. Etap ten daje nieporównywalnie do innych metod równomierne zdjęcie wierzchniej warstwy naskórka. Etap ten jest ustalany z pacjentką pod kątem możliwego stopnia uszkodzenia skóry. Możliwe jest delikatne zdjęcie niewielkiej warstwy naskórka, co da istotne skrócenie okresu rekonwalescecji do góra trzech dni; głębsze uszkodzenie goi się o dwa, trzy dni dłużej, daje większe złuszczenie, ale także lepszy efekt odnowy skóry. W czasie serii zabiegów warto zaplanować choć raz takie głębsze zdjęcie naskórka.

 Dla kogo jest przeznaczony ?

Zabieg przeznaczony jest dla każdej osoby po 30 roku życia jako prewencja procesów starzenia, z każdą dekadą wartością dodaną jest odmłodzenie i przywrócenie pierwotnych zdolności organizmu. Szansa na cofnięcie czasu i pozwolenie naszej skórze na wykorzystanie potencjału regeneracji, która zanika nam z upływem lat.

 Ile zabiegów trzeba i w jakim odstepie?

liczba zabiegów zależna jest od wieku pacjenta i zaleca się wykonanie minimum 2-3 zabiegów, dokładając po jednym zabiegu dla każdej dekady przeżytej powyżej 30 lat. Zabiegi wykonuje się w odstępach co 4-6 tygodni. Po zakończeniu serii zaleca się pojedynczy zabieg przypominający po upływie roku.

 Jak przygotować się na zabieg ?

Przed zabiegiem nie należy stosować żadnych preparatów ani zabiegów podrażniających jej powierzchnię na dwa tygenie przed leczeniem. Stosowanie leków fotouczulających, spożycie kwiatów jadalnych, ziół (np.. dziurawiec, nagietek, rumianek) może nadmiernie uwrażliwić skórę i stanowić powód zbyt mocnego uszkodzenia. Jest przeciwskazane. Uwzględnić należy wyłączenie (bardzo krótkie w porównaniu do innych technik laserowych) – 3-5 dni po zabiegu. W okresie tym skóra jest zaczerwieniona i łuszczy się, co może utrudniać nałożenie makijażu.

 Kiedy widać pierwsze efekty ?

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po skończeniu zabiegu i wyrażają się natychmiastową poprawą napięcia tkanek, po kilku dniach i złuszczeniu naskórka zadziwia poprawa jej napięcia, kolorytu, wurównania, zmniejszenia ilości porów i innych niedoskonałości skóry. Skóra wykorzystując zgromadzoną energię pracuje przez kolejne tygodnie istotnie poprawiając swoją strukturę w czasie całego okresu między kolejnymi zabiegami i po zakończeniu serii leczenia.

  Jakie są przeciwskazania ?

Przeciwskazaniem jest ciąża i okres karmienia, stosowanie leków rozszerzających naczynia, przeciwpłytkowych, retinoidów, leków światłouczulających, sterydów miejscowo na twarzy i ogólnie, tendencja do powstawania blizn przerostowych (keloidów), czynna choroba nowotworowa, nieleczona padaczka, stosowanie miejscowo preparatów z witaminą A (retinoidów), stosowanie samoopalaczy, rozpoczęte leczenie stomatologiczne, świeżo opalona skóra.

 Czy mogę łączyć zabiegi z kwasem lub botoksem ?

Najlepszym rozwiązaniem jest wkomponowanie zabiegu laserowego Fotona 4D® w plan leczenia i wykorzystanie go jako wstępu do odzyskania piękna i młodego wyglądu. Wkoponowanie w odpowiednie etapy leczenia z wykorzystaniem toksyny botulinowej, preparatów wypełniających daje gwarancję młodości na lata.

 Czego nie należy robić po zabiegu ?

Skóra po zabiegu musi być nawilżana preparatami wskazanymi przez lekarza, chroniona bez względu na porę roku przed słońcem. Stosowanie się do zaleceń nie tylko zmniejsza ryzyko powikłań, pozwala na uzyskanie najlepszych możliwych efektów. Nie zaleca się stosowania preparatów opartych na olejach.